2
31.01.2024, 12:30Lektura na 2 minuty

Starfield: Aktualizacja z ponad setką poprawek już dostępna do pobrania

Bethesda łata swój dziurawy statek nazwany Starfield. Czy zwróci to grze dobre imię na Steamie?

Po tym, jak ponad dwa tygodnie temu Bethesda zapowiedziała aktualizację Starfielda pełną graficznych fajerwerków udostępniła ją później w ramach steamowej bety, owe nowości są w końcu dostępne dla każdego. Patch o numerze 1.9.51.0 to też szereg poprawek (słowo „fixed” na liście zmian pojawiło się 93 razy na około 120 pozycji), a także lepszego wsparcia dla monitorów typu ultrawide.

Przechodząc już od ogółu do szczegółu – najbardziej widowiskowe zmiany obejmują usprawnienia graficzne Starfielda. Przede wszystkim twórcy pogrzebali przy systemie oświetlenia, upiększające przykładowo odbicia w wodzie. Będziemy mogli także dostrzec z pozycji planety cienie pierścieni ją otaczających. Światło ma być lepiej odwzorowane na skórze postaci, ich ubraniach czy nawet w ekranie tworzenia swojego bohatera. To ostatnie Bethesda pokazała jeszcze przy okazji zapowiedzi aktualizacji.

Zmiany objęły też monitory o większym formacie obrazu typu 32:9, 21:9 i 16:10, których wsparcie zostało poprawione. Tak samo zniwelowano wiele artefaktów dotyczących tekstur, DLSS-a i FSR2, znikających obiektów czy źle wygenerowanej mgły. Nowa aktualizacja ma też sprawić, że gra rzadziej będzie się wysypywać, choćby przy zmianie z typu pełnego ekranu na okno. Dodatkowo naprawiono mnóstwo błędów w obszarze zadań, umiejętności, broni itd.

Nowy patch nie przyciągnął póki co zbyt wielu nowych graczy – średnia osób będących jednocześnie w grze według SteamDB raczej spada niż wzrasta. Choć i tak nie jest z tym tak źle, jak w przypadku Paydaya 3. Nie spodziewałbym się także, że odwróci to trend spadkowy jeśli chodzi o niskie oceny na Steamie. Z drugiej strony ma to być jedna z wielu większych aktualizacji do Starfielda w tym roku. Być może zatem, wraz z takim dodatkiem fabularnym, studiu uda się na nowo przywrócić zainteresowanie tytułem.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów154

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze