1.06.2022, 18:20Lektura na 3 minuty

Wiemy, kogo zobaczymy na Summer Game Fest 2022

Tegoroczny Summer Game Fest po raz kolejny przyciągnie największe firmy z branży.


Samuel Goldman

Widmo ponurego czasu pandemii koronawirusa na szczęście bardzo powoli się oddala, ale część nowych rozwiązań wymuszonych przez czas zarazy zostanie z nami na dłużej. Nie wszystkie z nich są złe, bo wielu graczy doceniło Summer Game Fest, czyli wirtualne E3, które wcale nim – przynajmniej oficjalnie – nie jest. Impreza została zorganizowana po raz pierwszy dwa lata temu, a jej głównym celem była pomoc branży growej. W świetle odwołanego E3 i Gamescomu czteromiesięczny, streamowany w internecie festiwal sprawił, że dowiedzieliśmy się o dużych hitach (Crash Bandicoot 4, remastery pierwszych dwóch odsłon Tony Hawk's Pro Skater), a nawet sporych kamieniach milowych w technologii – to właśnie na Summer Game Fest po raz pierwszy usłyszeliśmy o Unreal Enginie 5.

Tegoroczna edycja także prezentuje się całkiem interesująco. Choć nie wiemy, jakie konkretnie tytuły zobaczymy, poznaliśmy listę firm, które będą miały coś do powiedzenia:

Pewnie każdy z nas ma inną listę oczekiwań, ale łączy je jedno – wszystkie są bardzo długie. Na widok logo Capcomu na pewno przyszedł wam na myśl Street Fighter 6, dodatek do Resident Evil Village lub (wreszcie!) oficjalna zapowiedź remake'u Resident Evil 4. Focus Entertainment ma A Plague Tale: Requiem, które zostanie wydane jeszcze w tym roku, ale nie znamy dokładnej daty. Square Enix może przekazać jakieś wieści odnośnie do Final Fantasy, Bandai Namco szepnąć słówko czy dwa o dodatku do Elden Ringa, a Bloober Team... Wszyscy czekamy na zapowiedź Silent Hilla od polskiego studia, ponieważ ostatnio mieliśmy sporo plotek i przecieków na ten temat, ale tu akurat muszę was zmartwić – na liście brakuje Konami, więc bardziej prawdopodobne są jakieś konkrety na temat zapowiedzianego już w ubiegłym roku Layers of Fear 3 lub remake'u pierwowzoru na Unreal Enginie 5. Wzrok przyciąga także obecność Steama (ale nie Valve, więc – przynajmniej tym razem – Half Life 3 nie został potwierdzony) i Atlusa.

Oprócz tego wszystko wskazuje na to, że możemy poznać oficjalną datę premiery Stray, czyli słodko-gorzkiej produkcji z kotem w roli głównej, obficie podlanej cyberpunkowym sosem. Całej tej liście z zaciekawieniem przygląda się zapewne Kratos, bo ostatnie wiadomości sugerują, iż Ragnarok może nadejść już za kilka miesięcy.

A skoro już przy kulinarnych porównaniach jesteśmy, to na deser zostawiłem coś ekstra – organizatorem i pomysłodawcą Summer Game Fest jest Geoff Keighley, dziennikarz aktywny w branży od prawie trzydziestu lat. Jeśli jesteście dobrze poinformowani, to wiecie o jego przyjaźni z Hideo Kojimą. Mniej więcej dwa tygodnie temu Norman Reedus, odgrywający główną rolę w Death Stranding, wygadał się, że kontynuacja tej pozycji jest już w produkcji. Znając zamiłowanie Japończyka do zagadek i „gierek” z graczami (nie licząc telenoweli z Abandoned, które najwyraźniej naprawdę nie ma z nim nic wspólnego), być może tym razem fortelem będzie brak fortelu i Death Stranding 2 zostanie zapowiedziane zupełnie zwyczajnie, jak każda inna gra, ale na „zaprzyjaźnionej” imprezie.

Najistotniejszy stream zaczyna się już 9 czerwca o 20:00, ale częścią Summer Game Fest 2022 jest zapowiedziane ostatnio State of Play, toteż część powyższych przewidywań będziemy mogli zweryfikować już jutrzejszej nocy.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1228

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze