1
10.11.2023, 16:00Lektura na 2 minuty
Wideo

God of War Ragnarok: Twórcy dzielą się wpadkami z produkcji

Minął dokładnie rok i jeden dzień od premiery God of War Ragnarok. Z tego powodu twórcy udostępnili w formie filmiku kilka błędów z gry oraz… tańczącego Kratosa.

God of War Ragnarok bez wątpienia można uznać za sukces. Gra Santa Monica Studio była powszechnie chwalona przez recenzentów, u których na Metacriticu zdobyła niebagatelne 94 punktów. Oczywiście recenzje to jedno, a sprzedaż to drugie, ale i tu produkcja może poszczycić się sukcesami. Ragnarok był najszybciej sprzedającą się grą serii w Wielkiej Brytanii, a także najbardziej udanym debiutem w historii Sony. Można do tego doliczyć niezliczone nagrody, w tym te rozdawane na The Game Awards. God of War Ragnarok zdobył sześć statuetek i był w sumie nominowany w 10 kategoriach.

Za każdym sukcesem stoją jednak ludzie, którzy (mówiąc do bólu sztampowo) nie są idealni, tak samo jak ich dzieła. Dlatego zamiast wstydzić się wpadek z produkcji God of War Ragnarok, Santa Monica Studios z okazji rocznicy gry podzieliło się kilkoma przezabawnymi błędami. W filmiku zobaczymy pełno poskręcanych twarzy i modeli postaci, niezwykle wściekłego kowala Broka czy też… pląsającego w rytm muzyki Kratosa (ale nie wykonującego tańca z Fortnite’a)

Przypomniało mi to pewną sytuację, która miała miejsce zaraz po wycieku GTA VI we wrześniu tamtego roku. Po głosach krytyki ze strony części graczy dotyczących oprawy graficznej tytułu, różne studia zaczęły udostępniać screeny i filmiki pokazujące, jak naprawdę wyglądają gry w fazie produkcji. Do akcji dołączyli się twórcy takich produkcji jak The Last of Us, Sea of Thieves czy The Surge 2.

Wracając jeszcze na chwilkę do God of War Ragnarok ‒ po premierze jej reżyser, Eric Williams, uważał, że do gry nie powstanie żaden dodatek. Jednak w sierpniu doszły do nas plotki, jakoby Santa Monica Studios nie zamierzało jeszcze odłożyć tytułu na półkę. Wtedy hipoteza była taka, że może być tworzona kontynuacja God of Wara, lecz według późniejszych doniesień bardziej prawdopodobne jest DLC lub samodzielny dodatek. Co z tego ostatecznie wyjdzie ‒ tego nie wiemy. Za to pewny jest serial Amazonu bazujący na przygodach Kratosa.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów106

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze