5
2.12.2023, 10:00Lektura na 7 minut

Najważniejsze premiery grudnia 2023

Nowy miesiąc oznacza nowe zestawienie premier. Tym razem na tapecie mamy samą końcówkę w roku, a w tym nową edycję Cyberpunka 2077 czy House Flippera 2.

I oto nadszedł grudzień – okres Świąt, obdarowywania się prezentami i zima, której już nie da się zaprzeczyć. Kurde, w tym roku nawet spadł śnieg! Szkoda tylko, że wraz z nim zmniejszyło się zagęszczenie ciekawych premier. Ale nie oszukujmy się: było to do przewidzenia. Końcówka roku i początek roku to raczej susza – ale niemniej będzie w co pograć i będzie co komuś kupić pod choinkę.


01.12 – Batman: Arkham Trilogy

Człowiek-nietoperz powraca w chwale, sławie i kolejnej adaptacji… albo raczej w nowym wydaniu starych adaptacji. Batman: Arkham Trilogy to bowiem zestaw zawierający w sobie takie gry jak Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City i Batman: Arkham Knight, a to wszystko z dodatkową treścią i w opakowaniu przeznaczonym na przenośne konsole japońskiego giganta.

Batman: Arkham Trilogy zadebiutuje już 1 grudnia wyłącznie na konsole Nintendo Switch.


01.12 – SteamWorld Build

Tutaj mamy do czynienia z czymś z pogranicza symulatorów i city builderów. W tej grze zostaniemy górnikiem (a w zasadzie ich pracodawcą i burmistrzem), a naszym zadaniem będzie postawienie miasta na umierającej planecie. Budowanie miasta to jedno, ale spora część rozgrywki przeniesie nas pod ziemię. Głęboko pod ziemię.

SteamWorld Build zadebiutuje 1 grudnia na PC, PS4, PS5, Xboksie One, Xboksach Series X/S oraz Nintendo Switchu, a ponadto od pierwszego dnia będziemy mogli grać w ramach Game Passa.


01.12 – The Walking Dead: Destinies

Tak, wiem, że pierwszy kwietnia raczej nie wypada w grudniu. Dlatego jestem całkowicie (nie)poważny – do tego przecież to gra na licencji „The Walking Dead”, więc fani komiksów i serialu powinni być raczej zainteresowani. Ekhem, zwłaszcza fani sezonów od czwartego do końca, ekhem. Może i jest to prawdopodobnie kolejny gniot twórców ostatniego Konga, ale gra przynajmniej pozwoli zmienić wydarzenia z serialu.

The Walking Dead: Destinies ma swoją premierę zaplanowaną na 1 grudnia i ukaże się na PC, PS4, PS5, Xboksie One, Xboksach Series X/S oraz Nintendo Switchu.


05.12 – A Highland Song

Teraz jestem szczerze poważny – pierwszy raz z tą przygodówką narracyjną 2D miałem styczność na pokazie Tribeca Games Spotlight 2023. Fabuła zabierze nas do północnej Szkocji, do regionu Scottish Highlands, gdzie wcielimy się w nastolatkę wyruszającą w podróż, by zobaczyć morze po otrzymaniu listu od swojego wujka.

A Highland Song zjawi się na rynku 5 grudnia. Zagrają posiadacze PC oraz Switcha.


05.12 – Cyberpunk 2077: Ultimate Edition

Kolejnym prezentem prawie na Mikołajki jest znów Cyberpunk 2077. Ale to już nie mowa o bardzo udanym DLC Phantom Liberty, a o podstawowej grze w edycji Ultimate, czyli w sumie takiej, która ma w sobie już Widmo Wolności i dużą aktualizację 2.0. A także wydanie pudełkowe, jeśli komuś zależy.

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition zaszczyci nas swoją obecnością 5 grudnia. A grę będziemy mogli zakupić na PC, PS5 i Xboksy Series X/S.


05.12 – Disney Dreamlight Valley

Disney Dreamlight Vallet jednak nie będzie free-to-play. Są to więc ostatnie chwile nie tylko, by zakupić grę taniej niż w pełnej wersji, ale też otrzymać bonusiki za posiadanie Founder’s Packa (czyli wczesnego dostępu). Warto to rozważyć, jeśli Simsy osadzone w multiwersum animacji Disneya przyciągają waszą uwagę.

Disney Dreamlight Valley ma premierę pełnej wersji zaplanowaną na 5 grudnia. Będzie wtedy oficjalnie dostępna na PC, PS4, PS5, Xboksie One, Xboksach Series X/S oraz Nintendo Switchu.


05.12 – Kingpin: Reloaded

Kingpin: Reloaded to odświeżona wersja Kingpin: Life of Crime, wydanego w 1999 roku niezwykle jak na tamte czasy brutalnego FPS-a. Pierwotnie produkcja miała ukazać się w 2021 roku, ale jednak w tym roku dostaliśmy zapowiedź na pokazie Realms Deep 2023, że będzie w tym roku. Cóż, it is what it is, lepiej późno niż wcale.

Kingpin: Reloaded w końcu zadebiutuje, a będzie to miało miejsce 5 grudnia. Tytuł jest przeznaczony wyłącznie na PC.


05.12 – The Lord of the Rings: Return to Moria (PS5)

Tę konkretną produkcję widzieliśmy już w październikowym zestawieniu. Niestety tak to już bywa, że czasem na różne platformy produkcja ukazuje się w różnych terminach, tak jest w tym przypadku. Powiem nawet więcej: przygodowy survival opowiadający o krasnoludach pragnących odzyskać swoje utracone miasto ukaże się jeszcze raz. W przyszłym roku.

The Lord of the Rings: Return to Moria już jest dostępne na PC, a 5 grudnia zawita dodatkowo na konsole PS5. Z kolei na początku 2024 roku doczekamy się premiery na Xboksy Series X/S.


07.12 – Avatar: Frontiers of Pandora

Już w tym miesiącu zadebiutuje Far Cry w świecie „Avatara” Jamesa Camerona. Jako że produkcja uzyskała złoty status, Ubisoft mocno pracuje nad marketingiem. To próbuje nas zachęcić do zakupienia paczki DLC, to pokazuje wymagania sprzętowe.

Avatar: Frontiers of Pandora ukaże się 7 grudnia na PC, PS5 oraz Xboksach Series X/S.


07.12 – The Day Before (wczesny dostęp)

Mało brakowało, by powyższy tytuł brzmiał inaczej. Ale ostatecznie studiu Fntastic udało się zachować nazwę, a nawet trochę ożywić pamięć o tej produkcji, pokazać nam wymagania sprzętowe i powoli przygotować na premierę. Przypomnę, że The Day Before to survival MMO z dość wątpliwą przeszłością, bo gracze zarzucali twórcom plagiat.

The Day Before zadebiutuje we wczesnym dostępie 7 grudnia, tylko na PC.


08.12 – Against the Storm

Przed wami kolejny city builder – ten jednak osadzony jest w realiach dark fantasy. Wcielamy się w wicekróla, a naszym zadaniem jest odbudowanie cywilizacji w obliczu apokaliptycznych opadów deszczu. Choć może powinienem napisać „cities builder”, bo konieczne będzie zbudowanie całej sieci miast zamieszkałych przez różne fantastyczne rasy w taki sposób, by się wzajemnie wspierały i uzupełniały.

Against the Storm ukaże się 8 grudnia tylko na PC, ale do tego od pierwszego dnia będzie dostępne w ramach usługi Game Pass. Aktualnie możecie grać w ramach wczesnego dostępu.


13.12 – Pioneers of Pagonia (wczesny dostęp)

Dokąd skręciła seria The Settlers, to już wiemy za sprawą New Allies (i nie jest najlepiej). To jednak nie są sławni Osadnicy, ale gra wykonana rękami ich twórcy i w bardzo podobnym klimacie. W Pioneers of Pagonia grał już DaeL (i dzielił się swoimi wrażeniami), a także my mieliśmy okazję za sprawą dema. Przez pewien czas.

Pionners of Pagonia ukaże się we wczesnym dostępie 13 grudnia, a zagrać będziemy mogli tylko na PC.


14.12 – House Flipper 2

Nie wiem, jak to wygląda w waszym świecie, ale w moim to jest najważniejsza produkcja na tej liście. I przy okazji najchętniej ogrywane demo na lipcowym Steam Next Feście. Frozen District przygotowuje dla nas symulator, w którym możemy się zrelaksować i albo wyremontować dom, albo postawić go całkowicie od zera. Znajdziecie tu burzenie ścian, malowanie ścian, murowanie, meblowanie, a nawet będziecie musieli tu i tam posprzątać. Myślę, że się rozumiemy.

House Flipper 2 od 14 grudnia będzie dostępny do kupienia tylko na PC, ale na 21 marca 2024 roku zaplanowana jest premiera na konsole PlayStation oraz Xbox.


20.12 – Resident Evil 4 Remake (port na MacOS i iOS)

Jak już kiedyś miałem okazję pisać, remake Resident Evil 4 jest na tyle dużym sukcesem, że zyskał miano najszybciej sprzedającej się odsłony serii od 14 lat. Nic dziwnego, że wychodzi więc port na kolejne platformy, tak jak nie powinien dziwić fakt, że jedną z nich jest iPhone 15 Pro, bo była o tym mowa już wcześniej.

Residnet Evil 4 Remake jest już od miesięcy dostępny na PC, PS4, PS5 oraz Xboksach Series X/S, a 20 grudnia dołączą do tej listy systemy MacOS oraz iOS – a konkretnie iPhone 15 Pro oraz Pro Max i iPad M1 lub nowszy.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze