4
15.11.2021, 18:00Lektura na 4 minuty

[Sprawdzam] Zaczynamy nowy film!

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać, bo to filmy dla tych, co się lubią bać.


Iza „9kier” Pogiernicka

 


Smerfy: Misja Złoliść (The Smurfs – Mission Vileaf)

OSome Studio | PC, PS5, PS4, XSX, XBO, NS | platformowa • przygodowa • smerfy 

 

Sama nie wiem, co podkusiło mnie, żeby zagrać w nowe Smerfy, bo przecież rzadziej niż po trójwymiarowe platformówki sięgam chyba tylko po ścigałki i symulatory. Jednak, choć raczej nie planuję do niej wracać, wcale nie żałuję – jest kolorowa, ma ładną polską wersję językową i okazała się całkiem obszerna. Po prawie pięciu godzinach streamu, w czasie których dreptałam tropem naiwnej fabułki, nie jestem nawet w połowie gry i mam wrażenie, że dopiero liznęłam mechanikę. Początkowo rozgrywka jest bardzo powtarzalna, polega na bieganiu od lokacji do lokacji i leczeniu zatrutej roślinności. Z czasem pojawiają się w niej dodatkowe elementy, ale jeśli wierzyć Eugeniuszowi Siekierze, zabawa rozkręca się powoli i nabiera rumieńców dopiero w drugiej połowie – sprzęt leczący można rozbudować za pomocą znajdziek, istnieje sporo lokacji opcjonalnych, a dodatkowo gra zmienia z czasem perspektywę i staje się przy tym znacznie bardziej wymagająca. Tego wszystkiego nie miałam okazji niestety zobaczyć – i raczej już nie zobaczę.

 


Time Loader: First Memories

Flazm | PC | platformowa • logiczna

Produkcja Flazm okazała się największym pozytywnym zaskoczeniem zeszłego tygodnia. To gra w której jeździsz robokoparką i cofasz się w czasie do lat 90., by uratować swojego właściciela przed tragedią z przeszłości – jeśli uchronisz go przed wypadkiem z dzieciństwa, nie będzie musiał przez całe życie zmagać się z niepełnosprawnością. Ale czy na pewno? Żółty pojazd jeździ po meblach, skacze po talerzach czy zabawkowej kolejce i choć Time Loader jest bardzo prostą opowieścią z jeszcze prostszym sterowaniem, bawiłam się przy nim nadspodziewanie dobrze. Stream zajął mi prawie pięć godzin, ale ponoć grę da się przejść w dwie i pół – nie jednak, jeśli chce się grzebać w poszczególnych rozdziałach, szukając znajdziek i sekretów, które najprawdopodobniej odblokowują „prawdziwy finał”. Bardzo żałuję, że developerzy nie pobawili się dłużej oświetleniem i teksturami, bo gra wygląda dobrze, ale mogłaby wyglądać niesamowicie.

 


Party Hard

Pinokl Games, Kverta | PC, PS5, PS4, XSX, XBO, NS | skradanka • krew

Trwa pandemia i masowe imprezy nie są dobrym pomysłem – postanowiłam więc wpaść do klubu i pokazać wszystkim, jak może skończyć się ich lekkomyślność. Party Hard to już niemal klasyka, która doczekała się zresztą sequela – gra, w której wcielasz się w mordercę pragnącego pozabijać wszystkich na mapie i nie dać się złapać. Spędziłam więc sobotni wieczór, wrzucając gości do wentylacji, spychając z dachu lub do wody czy zwyczajnie szlachtując i ukrywając w śmietniku. Przyznaję, że początkowo – głównie wskutek włączenia synchronizacji z Twitchem – kompletnie nie rozumiałam, co się dzieje, ale z czasem stałam się bardzo dobra w swoim fachu. Na żadnej z dotychczasowych map (a zostały mi zaledwie cztery) nie zadowoliłam się niczym innym jak wymordowaniem absolutnie każdej żywej duszy. Mam swoje podejrzenia dotyczące fabuły, ale tych nie zdradzę, na wypadek gdybyś chciał_a spowodować krwawą rzeź. Albo dwie. Albo pięć. Party Hard oferuje przyzwoite pikselki, wpadającą w ucho ścieżkę dźwiękową i dużo, dużo posoki.

 

„Sprawdzam” to cykliczny segment, w którym co poniedziałek przyglądam się trzem ogrywanym akurat produkcjom – głównie niezależnym, ale nie tylko. Jeżeli ci się podoba, zachęcam do rzucenia okiem na POPRZEDNIE ODCINKI

Jeśli masz ochotę razem ze mną poznawać nowe tytuły, zapraszam na MÓJ KANAŁ NA TWITCHU (od wtorku do czwartku od ok. 13, w piątki i soboty od ok. 16). Do zobaczenia!

Redaktor
Iza „9kier” Pogiernicka

Streamuję w przyjemnej atmosferze gry, których nie znasz. Zajrzyj: www.twitch.tv/9kier ;)

Profil
Wpisów273

Obserwujących18

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze