14.11.2022, 08:30Lektura na 2 minuty

Ghost of Tsushima: Ekranizacja hitu Sucker Punch ma gotowy scenariusz

Ghost of Tsushima to kolejna marka Sony, która doczeka się ekranizacji. Reżyser pochwalił się postępami w pracach.

Sony ma bardzo ambitne plany przenoszenia swoich najpopularniejszych serii na wielkie i mniejsze ekrany. Z serialowych adaptacji już niedługo otrzymamy „The Last of Us” od HBO, trwają też prace nad „Twisted Metal”„Horizonem 2047” i gdzieś tam na horyzoncie majaczy produkcja osadzona w świecie serii God of War. Jeśli zaś chodzi o filmy, to czeka nas m.in. ekranizacja Gran Turismo, Days Gone oraz Ghost of Tsushima. Dziś skupimy się na tej ostatniej produkcji.

Od jakiegoś czasu wiemy już, że filmowe losy Jina Sakaia wyreżyseruje Chad Stahelski według scenariusza Takashiego Doscherera. Filmowiec zdradził też, że planuje adaptację po japońsku z japońską obsadą, a teraz w wywiadzie z IGN pochwalił się postępami w pracach nad tym projektem. Głównym tematem rozmowy był John Wick, ale znalazła się też chwila dla Ghost of Tsushima.


Już się nie mogę doczekać, kiedy to wyreżyseruję. Mamy bardzo dobry scenariusz, wciąż dogrywamy pewne szczegóły, ponieważ to dla nas zupełnie nowa sytuacja. Każdy, kto grał w Ghost of Tsushima, zdaje sobie sprawę ze stylu wizualnego tej gry i jak skomplikowana to sprawa.


Niestety, to wszystko, co wiemy na tę chwilę na temat rozwijanego projektu i pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na dalsze konkrety. Dobrze przynajmniej się upewnić, że filmowa adaptacja Ghost of Tsushima ma już gotowy scenariusz i reżyser jest zadowolony z jego poziomu. Teraz pozostaje czekać na rozpoczęcie zdjęć...

Ghost of Tsushima trafiło na rynek w lipcu 2020 roku i z miejsca zaskarbiło sobie uwielbienie graczy oraz recenzentów. W sierpniu następnego roku ukazała się rozszerzona wersja gry, także na PS5. Tytuł rozszedł się w blisko 10 mln egzemplarzy i pewnie wkrótce usłyszymy o jego sequelu.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1817

Obserwujących9
Ghost of Tsushima
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.6
Platformy
PS4
Gatunek
akcja
Producent
Sucker Punch
Ghost of Tsushima

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze