3.08.2023, 13:30Lektura na 2 minuty

Nintendo: Nowa Zelda i film Mario się opłaciły. Przychody wzrosły o 50%

Nintendo opublikowało dane sprzedażowe za 1. kwartał roku podatkowego 2024. Premiera The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i filmu Mario ze świetnymi wynikami.

2023 zapowiada się na dobry rok dla japońskiego giganta. Choć ostatnio pisaliśmy, że sprzedaż Nintendo Switcha spada, tak jeszcze w lutym konsola mogła pochwalić się tytułem trzeciej najlepiej sprzedającej się w historii. Teraz zbliża się jej następca, a ponadto doczekaliśmy się 2 genialnych premier. Jedną z nich jest „Super Mario Bros. Film”, który zarobił najwięcej pieniędzy ze wszystkich ekranizacji gier. A druga z tych premier to oczywiście The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Czyli produkcja, która na kilka tygodni chyba podbiła internet dla samej siebie i podzieliła go na dwa obozy. A do tego została najszybciej sprzedającą się odsłoną serii. No prawie same sukcesy! I nie pozostało to bez odpowiedzi w raporcie finansowym firmy.

Nintendo zanotowało duże wzrosty na polu finansowym w pierwszym kwartale roku podatkowego 2024 (czyli od kwietnia do końca czerwca 2023). Przychód firmy w tym okresie przekroczył 461,3 mld jenów, czyli około 13,2 mld złotych. To oznacza wzrost o prawie równiutko 50% względem tego samego okresu rok wcześniej (wtedy było 307,5 mld jenów). Pełny raport finansowy możecie znaleźć TUTAJ.

Wyniki finansowe Nintendo. Przychód za 1. kwartał roku podatkowego 2024
Nintendo

A jeśli wejdziemy w to bardziej szczegółowo, to dowiemy się, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom od premiery 12 maja do 30 czerwca nabiła na liczniku ponad 18,5 miliona sprzedanych egzemplarzy. Z kolei konsole z rodziny Nintendo zanotowały sprzedaż łącznie 3,9 miliona sztuk (wzrost o 13,9%), a na „Super Mario Bros. Film” wybrało się ponad 168 milionów osób – wśród nich znalazł się b-side – i mówimy tu o zarobkach rzędu 1,3 miliarda dolarów.

Wyniki finansowe Nintendo. Sprzedaż produktów w 1. kwartale roku podatkowego 2024
Nintendo

Zatem pierwszy kwartał roku podatkowego 2024 to dla Nintendo otwierane szampany, ale to przecież nie koniec. Dopiero co premierę miała czwarta część Pikmina, czyli zdaniem Łukasza Murawskiego – jak możemy przeczytać w jego recenzji – bardzo udana kontynuacja i kolejny hit Nintendo (choć ta seria nie sprzedaje się tak dobrze jak Mario i Zelda i być może Miyamoto wie dlaczego). Na przestrzeni 2024 roku powinniśmy się także doczekać następcy Nintendo Switcha, a pod koniec 2023 premiery nowego Mario 2D, czyli Super Mario Bros. Wonder.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze