4
31.05.2024, 06:30Lektura na 4 minuty
Wideo

State of Play: Wszystkie materiały w jednym miejscu

God of War Ragnarok na PC, data premiery Silent Hilla 2 i wszystko, co pokazano minionej nocy na State of Play.

Przed pokazami nowych gier jestem podekscytowany, bo wydaje mi się, że oto przede mną moment zwrotny, który wyznaczy kierunek gierkowa na najbliższe lata… A potem wychodzi tak, jak zawsze. Za nami kolejne State of Play, które nie obfitowało może w wielkie zapowiedzi oraz nie wyznaczyło żadnych nowych standardów, ale było całkiem solidne. Pojawiło się kilka produkcji, o których plotkowano wcześniej, ale wpadło też małe zaskoczenie w postaci zwiastuna Silent Hilla 2.

Jednak, cytując klasyka, nie uprzedzajmy faktów i zacznijmy od początku. Zebrałem dla was wszystkie zapowiedzi z wczorajszego State of Play. Startujemy na dalekiej północy:


God of War Ragnarok trafi na PC

Najnowsza odsłona przygód Kratosa była tym samym, co jedynka, ale bardziej i lepiej – czego więcej można oczekiwać od wzorcowego sequela? Krigor przyjrzał się Ragnarokowi w swojej recenzji bardzo dokładnie, a całkiem niedługo przyjrzą się mu gracze pecetowi – premiera już 19 września tego roku.


Silent Hill 2 Remake z datą premiery i startem preorderów

Nowy, ale też trochę stary Silent Hill w wydaniu Bloober Teamu otrzymał kolejny zwiastun, a przy okazji datę premiery. Zagramy 8 października. Tuż po State of Play odbyło się też Silent Hill Transmission, na którym pokazano kilkunastominutowy gameplay oraz poinformowano o starcie preorderów.


Concord wreszcie ujawniony

Tajemnicza strzelanka wieloosobowa Sony została zapowiedziana już rok temu, ale dopiero teraz dostaliśmy możliwość przyjrzenia się szczegółom. Na początek zwiastun na silniku, wprowadzający w klimat całości:

A teraz nieprzesadnie długi gameplay. Premiera na PS5 i pecetach 23 września.


Dynasty Warriors: Origins na pełnym rozmachu zwiastunie

Święto fanów gier z gatunku musou. Seria Dynasty Warriors powraca, chociaż nie ma jeszcze konkretnej daty premiery – wiemy tylko tyle, że zagramy w przyszłym roku.


Where Winds Meet i krótki, ale dynamiczny materiał

Intrygujący open world w scenerii średniowiecznych Chin pojawił się na moment 2 lata temu, a potem słuch o nim zaginął. Na State of Play pokazano kolejny, krótki zwiastun. Gra powstaje z myślą o PS5, ale nie ma jeszcze daty premiery.


Marvel Rivals z beta-testami tego lata

Shooter sygnowany najbardziej rozpoznawalnymi postaciami z Marvela zapowiedziano kilka miesięcy temu, a teraz ogłoszono datę premierę beta-testów. Niestety oprócz dynamicznego zwiastuna nie dostaliśmy informacji o tym, kiedy tytuł się pojawi.


Infinity Nikki też przejdzie testy

Otwarty, kolorowy świat w kolejnej odsłonie serii dress-upów. Daty premiery brak, ale w trzecim kwartale bieżącego roku zostaną przeprowadzone beta-testy.


Remaster Until Dawna jeszcze w tym roku

Nowa wersja Until Dawn wygląda dokładnie tak, jak moglibyście się tego spodziewać – Unreal Engine 5 daje radę i jeszcze w tym roku będziemy mieli okazję zagrać w jeden z lepszych horrorów Supermassive Games.


Ballad of Antara to nowy erpeg akcji

Na State of Play zapowiedziano także nowego erpega w dość mrocznym klimacie, stylistycznie przywodzącego na myśl do bólu klasyczne soulsy. Odwiedzimy krainę będącą o krok od zagłady i spróbujemy zapobiec większej katastrofie. Premiera w przyszłym roku.


Monster Hunter Wilds z nowym gameplayem

Spragnieni polowania na potwory? No to już w przyszłym roku (prawdopodobnie na samym początku 2025) wyruszycie na łowy w Monster Hunter Wilds. Zwiastun nie jest długi, ale na ekranie dzieje się, jak to w Monster Hunterze, sporo.


Astro Bot powraca

Zgodnie z ostatnimi plotkami, nowy Astrobot jest tuż za rogiem i zagramy już za moment – tytuł trafi na PS5 6 września.


Path of Exile sieka i ciacha na nowym zwiastunie

Według pierwotnych planów beta miała rozpocząć się jeszcze w czerwcu, ale od kilku miesięcy wiemy, że plany wzięły w łeb i rzecz zaliczy kilkumiesięczny poślizg. Niejako na pocieszenie, na State of Play pojawił się materiał z Path of Exile 2, zapowiadający early acces:


Kącik VR

Sony co prawda wstrzymuje produkcję PS VR2, ale urządzenie nie zostanie (jeszcze) całkowicie porzucone. W trakcie State of Play pokazano 2 tytuły, zmierzające na gogle wirtualnej rzeczywistości.


Alien Rogue Incursion


Skydance's Behemoth


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1206

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze